понеділок, 5 лютого 2018 р.

Визнач назву дробу


https://learningapps.org

STEM-освіта

Що таке STEM-освіта?

Абревіатура STEM розшифровується як Science (Наука), Technology (Технології), Engineering (Інженерія) та Mathematics (Математика). Саме ці напрями лежать в основі даної методики освіти. При цьому дані дисципліни вивчаються не окремо, як ми звикли, а у комплексі. Велике значення грає практичне застосування отриманих знань. Дитина не просто знайомиться з новими напрямами розвитку точних наук та інженерії, а вчиться реалізовувати вивчене на практиці. Учні отримують практичні навички, що можуть зробити наше життя простіше, наприклад створення «розумного дому».
В Україні тематика STEM освіти також набирає популярності. Навіть існує державна установа – Інститут модернізації змісту освіти, що зазначає важливість STEM освіти для України та працює над впровадженням даної методики в освітніх закладах.

Чим STEM відрізняється від звичайної спеціалізованої школи?

По-перше, змінюється звична для нас форма викладання, коли урок побудований навколо вчителя. За STEM методикою, в центрі уваги знаходиться практичне завдання чи проблема. Учні вчяться знаходити шляхи вирішення не в теорії, а прямо зараз шляхом спроб та помилок.
Крім того, вже починаючи з ранніх етапів навчання, у класі використовуються спеціалізовані інструменти: наприклад програми з комп’ютерної анімації такі як CAD. Зазвичай діти починають знайомство з такими програмами на перших курсах університету, але за методикою STEM – вже у старшій школі.

Які навички отримує дитина в процесі навчання?

На відміну від класичної, в нашому розумінні, освіти, за STEM дитина отримує набагато більше автономності. На процес навчання набагато менше впливають стосунки, що склалися між учнем та вчителем, що дає можливість більш об’єктивно оцінювати прогрес. За рахунок такої автономності, дитина вчиться бути самостійною, приймати власні рішення та брати за них відповідальність. Зі слів Елада Інбара, засновника компанії, що займається інтеграцією роботів у навчальний процес шкіл Сполучених Штатів, коли діти взаємодіють роботами, вони легше сприймають власні помилки. Тут можна прослухати більше про його досвід використання роботів для вивчення навіть гуманітарних напрямів таких, як мова.
Навички критичного мислення та глибокі наукові знання отримані в результаті навчання за STEM, дозволяють дитині вирости новатором – двигуном розвитку людства.

Літня сесія «WEB-STEM-ШКОЛИ – 2017». Спікер Дарина Васильєва, к.п.н., старший науковий співробітник відділу математичної та інформатичної освіти Інституту педагогіки НАПН України, автор підручників, вчитель математики ліцею «Престиж».
Спікер Людмила Рождественська, заступник директора Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium (Талліннська центральна російська гімназія), освітній технолог, тренер проекту DigiTiiger, сертифікований інноватор Google (запис зроблено на форумі GEG “Цифрове перетворення освіти” м. Київ, 9.06.2016)
За матеріалами сайту: http://hobbytech.com.ua/5-%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%8C-%D0%BF%D1%80%D0%BE-stem-%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%83/

Для чого використовують блог?

Для чого використовують блог?

Блоґ (англ.blog, від web log, «мережевий журнал чи щоденник подій») -- це веб-сайт, головний зміст якого -- записи, зображення чимультимедіа, що регулярно додаються. Для блоґів характерні короткі записи тимчасової значущості.

(Матеріал з Вікіпедії -- вільної енциклопедії).
Блог - це веб-сайт, який легкий у користуванні. Це те віртуальне середовище, де вчитель може якісно презентувати свою педагогічну діяльність, або свої уподобання, швидко публікувати свої думки, отримувати коментарі на них, спілкуватися з колегами та багато чого іншого.

10 способів використання блогу для вчителя

 
1. Блог класного керівника - організаційна та комунікативна робота з класом та батьками. Оголошення, оцінки, домашні завдання. новини, світлини, конкурси, термінові заходи та умови участі...
2.  Блог вчителя-предметника - навчальні матеріали, новини науки, часті помилки, складні завдання, відеоматеріали. підручники...
3. Блог конкурсу. Умови та реєстрація в конкурс, завдання, матеріали для підготовки
4. Блог виховного заходу (свята, виставки, вечора...) - план, програма, щоденник підготовки, світлини, ініціативи...
5. Блог директора школи. Номативні документи. Пояснення нормативів. Накази по школі. Вітання переможців. Оголошення та документи до атестації...
6. Блог заступника директора. Розклад та заміни. Нормативні документи. Методична скарбничка. Графік перевірки журналів (як приклад). Матеріали до атестації та підвищення майстерності.
7. Блог олімпіади з предмету.  Розклад олімпіад. Задачі попередніх олімпіад. Пояснення розв'язку нестандартних чи складних задач. Розклад занять підготовки до олімпіади.
8. Блог класу. Життя класу. Знайомство з новачками. Візитка класу. Досягнення класу: перемоги в конкурсах, змаганнях, олімпіадах. Світлини, фотовиставка творчості. Відеотека класу. 
9. Блог школи. Новини школи, блоги вчителів (записи), візитка школи, розклад, досягнення, оголошення.
10. Блог гуртка. Розклад занять. Фотовиставка досягнень та створених в гуртку речей. Відеозаписи майстер-класів учнів гуртку.
https://www.youtube.com/watch?v=c1FyYF6ODv4