Система динамічної математики GeoGebra (СДМ GeoGebra) - це вільний педагогічний програмний продукт призначений для вивчення і викладання математики в середніх та вищих навчальних закладах, який поєднує динамічну геометрію, алгебру, математичний аналіз і статистику. Вона створена Маркусом Хохенвартером і міжнародною командою програмістів. GeoGebra є сучасним продуктом, створеним з використанням останніх досягнень в галузі інформаційних технологій. Продовжується активна робота над її розвитком та вдосконаленням.
- інтерактивна графіка, алгебра та електронні таблиці;
- комп'ютерна підтримка навчання математики від початкової школи до університету;
- можливість вільного доступу (файлове сховище, GeoGebraTube) до навчальних матеріалів.
- постійно оновлювану базу методичних і дидактичних матеріалів у вільному доступі;
- форум користувачів (учнів, студентів, вчителів, викладачів, освітян);
- останні новини щодо заходів та подій у спільноті користувачів GeoGebra з різних куточків світу.
1) Посилання на офіційний сайт.
GeoGebra система динамічної математики. http://www.geogebra.org/
Завантажити програмне забезпечення. http://www.geogebra.org/download
2) Окремі публікації про використання GeoGebra
3) Папка з окремими наочностями
4) Основні інструменти GeoGebra
1.Курсор. поворот навколо точки, запис у таблицю.
2.Точки (нова, на об'єкті, приєднати/від'єднати точку, перетин двох об'єктів, середня точка або центр, комплексне число).
3.Лінія (Пряма через дві точки; відрізок із заданими кінцями; відрізок з фіксованою довжиною; промінь за початком променя і точкою на промені; ламана з вершинами у заданих точках; вектор за двома точками - початком і кінцем; відкладання від точки вектора, рівного даному).
4.Пряма, яка проходить через задану точку і перпендикулярна до заданої прямої; пряма, яка проходить через задану точку і паралельна до заданої прямої; серединний перпендикуляр заданого відрізка; бісектриса кута; дотична до кола; поляра, діаметр кола; апроксимація лінійною функцією; локус).
5.Многокутник, послідовно вказавши його вершини; правильний многокутник, вказавши дві сусідні вершини і кількість сторін; жорсткий многокутник, вказавши його вершини (навколо першої вершини можна повертати, за другу перміщувати); векторний многокутник (точки, відмінні від першої отримують переміщення на вектор)).
6.Коло за центром і точкою на колі; коло за центром та радіусом (радіус задають величиною); циркуль (вказують кінці відрізка, що задають радіус і центр кола); коло за трьома точками, що не лежать на одній прямій; та ін.
7.Криві другого порядку- еліпс за фокусами і точкою на еліпсі; гіпербола за фокусами і точкою на гіперболі; парабола за фокусом і прямою; коніка за п'ятьма точками.
8.Обчислення. Зокрема величини кута (за точкою на стороні, вершиною кута, точкою на стороні кута); побудова кута заданої величини; обчислення довжини відрізка, модуля вектора, площі многокутника, тощо.
9.Геометричні перетворення: симетрія відносно точки і прямої, поворот навколо точки, паралельне перенесення на вектор, гомотетія навколо точки та інше.
10.Допоміжні послуги, зокрема здійснення записів, додавання зображень, написання тексту від руки, використання калькулятора ймовірностей та інструменту для дослідження функцій тощо.
11. Окремі інструменти для створення «інтерактивних вправ» (повзунок, прапорець, кнопка, поле введення виразу).
12.Налаштування зовнішнього вигляду створюваних документів.
Немає коментарів:
Дописати коментар